Uśmiech to jedna z naszych wizytówek. Białe zęby sprawiają, że uśmiechamy się szeroko i bez skrępowania. Dla tych, dla których kolor uzębienia jest szczególnym kompleksem, powstało wiele metod wybielania zębów – wśród wielu ofert warto jednak zdecydować się na bezpieczne i szybkie wybielanie w gabinecie stomatologicznym.

Hollywoodzki uśmiech na wyciągnięcie ręki

Któż z nas oglądając zdjęcia z czerwonego dywanu chociaż raz, nie pozazdrościł gwiazdom pięknych i białych zębów? Okazuje się, że bezpieczne i szybkie metody wybielania uzębienia są powszechne i dostępne, a piękny uśmiech nie jest tylko gwiazdorskim kaprysem. Aby bezpiecznie wybielić zęby, należy przede wszystkim zadbać o ich stan. Próchnica, ubytki, choroby dziąseł, paradontoza oraz nadwrażliwość zębów, wynikająca z ich chorób to przeciwwskazania do bezpiecznego wybielania – najpierw należy zęby wyleczyć. Następnie można przystąpić do zabiegu wybielania. Warto wybrać klinikę stomatologiczną, która ma swojej ofercie szybkie i bezpieczne wybielanie zębów lampą Beyond.

Wybielanie rozpoczyna się od nałożenia żelu ochronnego, który chroni dziąsła przed działaniem lampy i preparatu wybielającego – nadtlenku karbamidu. Następnie stomatolog aplikuje żel wybielający i będzie naświetlał ząb lampą przez kilkanaście minut, powtarzając procedurę trzy razy. Zabieg trwa od 45 minut do 1,5 godziny. Lampy Beyond wykorzystują większą długość fali niż zwykłe, dzięki czemu żel dokładnie wnika w szkliwo oraz w zębinę, skutecznie usuwając nawet intensywne przebarwienia, a efekt wybielania utrzymuje się do dwóch lat.

Bezpiecznie dla szkliwa

Wybielanie to zabieg mogący wpłynąć na szkliwo zębów, które intensywnie się mineralizuje. Stąd przeciwwskazania do wykonania zabiegu u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób młodych, poniżej 17 roku życia. Warto więc poczekać z zabiegiem, aż zabieg z użyciem środka wybielającego nie będzie tak inwazyjny dla uzębienia.

Izabela Chlebus

Izabela Chlebus

Leave a Reply