Wybielanie zębów stanowi jedną z najbezpieczniejszych metod odzyskania białego, lśniącego uśmiechu, w sytuacji, gdy domowe zabiegi to za mało. W naszym wpisie obalamy mity i potwierdzamy fakty, związane z wybielaniem zębów.

PRAWDA: Choroby zębów i dziąseł są przeciwwskazaniem do wybielania zębów

Próchnice, ubytki, choroby dziąseł, paradontoza oraz nadwrażliwość zębów, wynikająca z ich chorób, są poważnymi przeciwwskazaniami do wybielania zębów. Zanim zatem zdecydujesz się na zabieg wybielania, wylecz wszelkie problemy w jamie ustnej.

PRAWDA: Istnieją grupy pacjentów, u których wybielanie zębów nie jest możliwe

Chociaż wybielanie zębów to zabieg kierowany do bardzo szerokiej grupy pacjentów, u niektórych jego przeprowadzenie będzie niemożliwe, ze względu na zbyt wysokie ryzyko. Nie należy zatem wybielania przeprowadzać u:

  • kobiet w ciąży,
  • kobiet, karmiących piersią,
  • u osób poniżej 17-stego roku życia.

U tych ostatnich bowiem szkliwo nadal się mineralizuje, a wprowadzenie do niego środka, rozjaśniającego odcień zęba, czyli nadtlenku karbamidu, mogłoby negatywnie wpłynąć na ten proces.

FAŁSZ: Wybielanie zębów jest bolesne i niebezpieczne

Pomimo coraz większej popularności zabiegu wybielania zębów wciąż panuje nieprawdziwe przekonanie, jakoby byłby to zabieg bolesny i niebezpieczny. Tymczasem cała procedura jest bardzo szybka oraz bezbolesna. Oferowany przez naszą klinikę zabieg wybielania zębów lampą BEYOND odbywa się dwuetapowo. Pierwszym etapem jest zabezpieczenie dziąseł przed działaniem lampy i preparatu wybielającego poprzez nałożenie na nie żelu ochronnego. Następnie stomatolog zaaplikuje żel wybielający i będzie naświetlał ząb lampą przez kilkanaście minut, powtarzając procedurę trzy razy. Zabieg trwa od 45 minut do 1,5 godziny. Stosowane przez nas lampy Beyond wykorzystują większą długość fali niż zwykłe, dlatego żel dokładnie wnika w szkliwo oraz w zębinę, skutecznie usuwając nawet intensywne przebarwienia. Efekt wybielania utrzymuje się do dwóch lat.

Izabela Chlebus

Izabela Chlebus